Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Робота за кордоном: вакансії літа 2016

14.07.2016

У мережі є безліч пропозицій про постійну або тимчасову роботу за кордоном, зокрема про вакансії на сезон "літо 2016". У Центрі візової підтримки My-Visa, спираючись на дані аналітиків, дізнались про найпоширеніші вакансії для українців у Шенгені.

Кого шукають?

Часто за кордоном потрібні люди на тимчасову роботу, що не вимагає кваліфікації, і особи з середньо-технічною освітою (будівельники, слюсарі і т.д.). Європейці неохоче відгукуються на подібні вакансії, а для середньостатистичного українця це - гарний спосіб заробити в не дуже важких умовах. Частина вакансій (різноробочі, офіціанти і т.д.) передбачає стабільну платню; збираючи ягоди чи гриби, заробітчани отримують відрядну оплату за кілограм або за об'єм.

Збирачі ягід, фруктів, овочів

У Польщі українцям пропонують заробити на обробці та збиранні високорослої чорниці, помідорів, салату, полуниці та інших фруктів і овочів, які ростуть в теплиці і в поле. Найчастіше на таку роботу наймають жінок. Заробіток в середньому становить 450 грн в день, при цьому працівники харчуються за власний рахунок, а житло оплачує роботодавець.
Фінляндія і Швеція. У цих країнах потрібні складальники грибів та ягід, за один кілограм складальник отримує від 2 до 12 євро:

  • Чорниця - 2,2 євро за кілограм.
  • Брусниця - 1 євро за кілограм.
  • Морошка - 5,9 євро за кілограм.
  • Лисичка - 12 євро за кілограм.
  • Білий гриб - 2,9 євро за кілограм.

В Італії влітку потрібні складальники цитрусових. Італійці готові платити за кілограм:

  • Лимонов - 1 євро;
  • Апельсинів - 65 євроцентів;
  • Мандаринів - 1,2 євро.

При цьому плід без характерної "зірочки" -плодоніжки вважається браком і не оплачується.

Різноробочі, робітники з технічною спеціалізацією

На складах і на заводах в Польщі потрібні пакувальники, з зарплатою 1400-1800 злотих на місяць.

На фермах і в господарствах за догляд за тваринами (прибрати, погодувати, накосити трави) платять 8,5 злотих за годину.

Деякі вакансії вимагають і кваліфікації, і досвіду. Так, на роботу в Польщі потрібні будівельники: фахівці з укладання плитки, шпаклевщики і т.д.

Чехія готова надати роботу слюсар-інструментальник і сварщикам, докладніше про це читайте тут.

Сфера обслуговування

Робота в Польщі перукарем або кухарем-кондитером передбачає непогане знання мови. Оплата праці становить от 2000 до 3500 злотих.

У Польщі потрібні хатні господарки - покоївки, економки, кухарки, все в одному. На роботу запрошують жінок до 40 років.

Працівниця по дому зобов'язана прибирати, прати, готувати їжу; іноді приводити в порядок сад і город. Найчастіше роботодавець забезпечує робітницю житлом і харчуванням за свій рахунок. Робітницям надається повний соцпакет, а зарплата становить від 1300 до 1500 злотих.

Вимоги та пропозиції до кандидатів

На роботу в Польщі та інших країнах Шенгенської зони потрібні люди без шкідливих звичок, порядні і працьовиті; іноді - зі знанням мови і відповідною професією. Роботодавець же надає (або не надає) працівникові житло і (або) харчування.

Нюанси

З країн Шенгену робочі візи видає українцям тільки Польща. Ця ж країна надає робочі і воєводські запрошення. З польської робочої візою ви влаштуєтесь на роботу будь-де в Шенгенській зоні, хоч в Іспанії. Правда, слід заздалегідь подумати про оформлення документів на візу і про надійне працевлаштуванні.

У 2017 році вступають в силу поправки до трудового законодавства Польщі. У поправках вказується, що іноземці повинні отримувати зарплату нарівні з поляками. Це начебто приємно; неясно, чи захочуть польські роботодавці зв'язуватися з іноземними працівниками при цих умовах, так як вони більше не зможуть економити на зарплатах. У 2017 році іноземці будуть отримувати дозвіл на роботу в Польщі: сезонні робітники - на 8 місяців, все решта - на півроку (до 2017 року роботодавець зобов'язаний тільки надати заяву бюро праці району про бажання працевлаштувати іноземця, і протягом 6 місяців робітник, не оформлюючи дозволу, трудиться легально).

Сама можливість поїхати на заробітки обходиться українцям в круглу суму. Свої кревні підуть на відкриття шенгенської візи, страхування, проїзд, послуги посередника. За мінімальними розцінками за можливість працювати в Польщі доведеться викласти від 450 злотих, правда, всі витрати окупляться за 10 днів ударної праці.