Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

На шопінг у Польщі українці витратили півмільярда за півроку

14.12.2016

За останні півроку українці лишили в Польщі півмільярда доларів, повідомляє Gazeta Wyborcza.

В'ячеслав Ярмолович, львів'янин, що вже два роки влаштовує автобусні тури за покупками, розповів журналістам: "Кожної суботи їдемо до Перемишля, кожні другі вихідні – до Жешова, а раз на два місяці – до Кракова". Більшість пасажирів Ярмоловича - люди віком за сорок, переважно львів'яни. Автобус вміщує до 50 осіб. На шопінг у Польщі вони витрачають по 20-25 тисяч злотих. Щоб поїздка виправдала себе, бажано мати хоча б мінімальну суму в 1000 доларів.

На запитання, що ж найчастіше купують наші земляки під час шопінгу в Польщі, Ярмолович розповів: "Купують ліки. Тому що в Польщі дешевше, ніж в Україні. А навіть якщо не дешевше, то не підробка. В Україні ж дуже багато підробок дорогих препаратів. Купують електроніку, тому що без сплати ПДВ в Польщі виходить значно дешевше. Також різні споживацькі товари, яких у Польщі дуже великий вибір. Люди купують сири, м'ясо, йогурти, каву, хімію, наприклад пральні порошки чи таблетки для посудомийок". Також, за словами львів'янина, їздять за брендовим одягом, в основному під час розпродажів.

Оскільки українці не є громадянами Євросоюзу, вони мають право на повернення Tax-Free (ПДВ). Дані з митниць Люблінського та Підкарпатського воєводств свідчать, що українці подали півтора мільйони запитів на повернення ПДВ, а вартість покупок сягнула майже 2 мільярдів злотих.

На жаль, про цю практику знають не всі, однак і без повернення ПДВ ціни у Польщі є нижчими, аніж в Україні, вибір - ширшим, а продукція - більш якісною.