Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Чехія надасть українцям роботу

14.12.2015

Чехія запрошує українців на роботу. В країні катастрофічно не вистачає зварювальників, сантехніків, слюсарів-інструментальників. З пошуком фахівців не справляються навіть місцеві біржі праці.

У Чехії офіційно зареєстровано понад 430 тисяч безробітних, але вони не мають потрібної кваліфікації. Як повідомило "Радіо Прага", чехи збираються шукати працівників в Україні. Деякі фірми навіть готові заради цього подолати мовний бар'єр.

Проект стартував ув листопаді 2015 року. Спочатку на роботу запрошували людей із вищою освітою. Пізніше чеський уряд вирішив включити в проект і фахівців нижчої кваліфікації.

Ірена Бартоньова-Палкова, віце-президент Економічної палати в республіці Чехія, заявила, що без припливу робочої сили фірми не зможуть виконувати замовлення, і в майбутньому, можливо, виробництво доведеться переносити в країни з дешевою робочою силою. Запрошувати українців на роботу є непоганим виходом із ситуації.
Управління з працевлаштування в Чехії надало статистичні дані, згідно з якими в кінці 2014 року Чехія працевлаштувала 65 тисяч іноземців, які прибули не з території ЄС. Більше половини з них - українці.

Співбесіди відбуваються в Інтернеті. Фірми розміщують оголошення про вакансії на спеціальних порталах, а після відео-інтерв'ю нового співробітника запрошують на роботу.

У Чехії на даний момент не вистачає близько 30 тисяч співробітників з технічною освітою, але поки країна готова працевлаштувати 5000 осіб.

Оформити робочу візу в Чехію допоможе Центр візової підтримки My-Visa.