Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Оформлення візи: готуємося до співбесіди у консульстві

Співбесіда на туристичну візу в США або на оформлення шенгенської візи - не найзвичайніша подія в житті, особливо якщо ви йдете до консульства вперше. Як одягнутись і що слід взяти з собою на співбесіду, читайте в нашій статті.

Підготовка до співбесіди

Обміркуйте програму поїздки, крок за кроком: де ви побуваєте і коли. Добре, якщо ця ж програма зафіксована на папері, наприклад, в листуванні з друзями; або у вас є бронь у готелі.
Будьте спокійні і стримані. Не варто приймати заспокійливі препарати в день інтерв'ю, але постарайтеся добре виспатись.
Дізнайтеся заздалегідь адресу консульства або посольства (особливо якщо воно знаходиться в іншому місті) і продумайте дорогу.
Приїжджайте на співбесіду вчасно (бажано навіть хвилин за 15-20 до призначеного часу).

Зовнішній вигляд

 • Скромний діловий або повсякденний одяг;
 • Акуратний макіяж і манікюр (ідеально - в стилі "nude' або взагалі без макіяжу);
 • Мінімум прикрас.

Мінусом будуть:

 • Сонцезахисні окуляри;
 • Занадто яскравий, помітний, ультрамодний одяг;
 • Брудний чи пом'ятий одяг;
 • Навушники та інші аксесуари;
 • Розпущене волосся;
 • Помітна біжутерія або занадто дорогі прикраси;
 • Надто яскравий макіяж і манікюр;
 • Немите тіло, недоглянуте волосся.

Що брати з собою на співбесіду на візу

Заздалегідь зберіть пакет документів, зазначених на сайті консульства (зберіть їх самостійно або зверніться за допомогою до фахівців Центру візової підтримки), у спеціальну папку, яку візьмете з собою.

Папери зручно тримати в окремих файлах:

 • Обов'язкові документи;
 • Документи, що стосуються поїздки (програма перебування, запрошення і т.д.);
 • Документи, що підтверджують ваш зв'язок із Україною та фінансову забезпеченість.

Другий і третій файли можуть і не знадобитися, але все ж візьміть їх із собою - просто про всяк випадок. Ці документи підтвердять ваші відповіді.
Залишіть всі гаджети, аерозолі, все, що може бути кваліфіковано, як зброя, та інші особисті речі в камері схову (не беріть із собою нічого габаритного. Іноді комірка вміщує лише невеликий мобільний телефон).

Перед інтерв'ю

 1. Зареєструйтесь у поліцейського.
 2. Здайте відбитки пальців.
 3. Чекайте своєї черги до візового офіцера, поглядаючи на монітори. Там висвітлиться ваше прізвище і номер віконця.
 4. Сама співбесіда триває всього кілька хвилин. Візовий офіцер задасть вам стандартні запитання і або віддасть паспорт назад (і вам, на жаль, доведеться проходити цю процедуру заново), або залишить у себе і видасть вам бланк (на фото нижче), а через кілька днів - передасть паспорт із візою через транспортну компанію.

Бажаємо успіху і цікавих поїздок!

П.С .: Із вражень дівчини, яка нещодавно відвідала США.

"Трішечки відкриваючи завісу того, що вас чекає після прильоту в США, хочу дати кілька порад. На перший погляд вони можуть здатися дурними, але якщо хоч одна людина відкриє для себе в цьому істину, вони вже буде корисними. В аеропортах не вживайте слів "бомба", "наркотики", "вибух" і т.д. незалежно від мови. Уроком може послужити доля одного українського туриста, що крикнув дружині в аеропорту Тель-Авіва "Алла, тут бар". Вже через секунду він лежав на підлозі носом в підлогу з двома спецназівцями на спині. Не потрібно жартувати з прикордонниками і митниками США. На питання "везете заборонені предмети?" не варто відповідати, що "цього разу навіть макової соломки не захопили". Перевірять всі ваші речі, заодно проведуть безкоштовний огляд у лікаря, до якого мало хто ходить із задоволенням."