Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Шопінг в Литві

Традиційно українці їздять за покупками в Польщу, адже вона - зовсім поруч. Литву частіше відвідують білоруси, ніж наші співвітчизники. Тим не менш, побачити цю країну варто - заради красивої архітектури, цілющої природи, а також - захопливого шопінгу. До речі, у січні цього року Литва перейшла з літів на євро, і робити покупки стало ще простіше. Найбільше торгових площ, відомих і нерозкручених марок можна знайти, звичайно, у столиці Литви - Вільнюсі.

Великі торгові центри Вільнюса - Akropolis, Ozas, Panorama та інші - схожі на невеликі міста: їх складно обійти за один день так, щоб розглянути все цікаве. Тому в них все продумане і цивілізоване: обладнані великі й зручні парковки, дитячі майданчики, кафе та багато іншого, що необхідне для комфорту покупців.

Один з найпопулярніших торгово-розважальних центрів має назву Akropolis. Під його дахом ви знайдете 240 магазинів (із них 70 торгують одягом і взуттям як всесвітніх брендів, так і оригінальними і відмінно зшитими виробами литовських дизайнерів). А також тут вам трапляться всілякі дитячі розваги, казино, фотолабораторія, пошта, салон краси і так далі. У ТЦ Akropolis також розмістився супермаркет Maxima, що пропонує величезний вибір недорогих, смачних та якісних продуктів харчування. А книгарня Pegasas - просто мрія: вона пропонує не тільки найбільший асортимент книг на території Литви, але й товари для творчості або для рідкісних хобі.

Торгово-розважальний центр Ozas може похвалитися багатим вибором одягу, взуття, ювелірних виробів. У порівнянні з "Акрополісом" він вважається трохи дорожчим. На території торгового центру ви знайдете кімнату матері і дитини, відділення банків, салони краси, великий парк розваг і супермаркет Prisma.

Займаючись шопінгом у Вільнюсі, варто також відвідати центр Panorama. Крім бутиків з одягом, взуттям, прикрасами; супермаркету; магазинчиків з товарами для дому, в "Панорамі" є й еко-товари, а також приправи і чай - для гурманів. У "Панорамі" щорічно проводяться цікаві заходи: концерти, художні виставки, дні краси та багато іншого. А вечеряючи в ресторані на третьому поверсі, відвідувачі торгового центру насолоджуються чудовим видом на місто.

Це лише деякі з улюблених литовцями і туристами торгових центрів Вільнюса. Крім них, популярністю користуються Europa, Gedimino 9, VCUP, Parkas Outlet, а також ринок "Гарюнай".

Розпродажі

Найвигідніший шопінг у Литві чекає вас у кінці кожного сезону. Знижки на взуття, одяг, парфумерію, а також на сезонні товари, як у магазинах середнього цінового сегменту, так і в дорогих бутиках, досягають 80-90%. Передноворічні розпродажі (з 19 по 24 грудня) дозволяють купити з величезною знижкою найрізноманітніші товари - від посуду до побутової техніки. Для завзятих шопоголіків проводяться фестивалі шопінгу і нічні розпродажі. Правда, розпродажі мають свої недоліки: по-перше, литовці люблять заощадити і отоварюються саме в пору розпродажів, відвідуючи магазини цілими натовпами; по-друге, очікуйте черг на кордоні.

Покупки і прогулянки

Любите поєднати шопінг і культурний туризм? Вам обов'язково сподобаються прогулянки по старому місту Вільнюса. На вулицях Піліес, Діджьої, Вокіечу, Гядіміно проспекті розташовані популярні бутіки, де можна придбати одяг таких марок, як Giorgio Armani, Escada, Gucci, Dior. Також старе місто Вільнюса - це концентрація сувенірних крамниць, що продають знамениті литовські прикраси з бурштину, одяг з натурального льону, дуже красиві скляні й керамічні вироби, а також картини литовських художників.

Покупки без ПДВ

Шопінг у Литві вигідний не тільки завдяки низьким цінам; покупці, які не проживають у країнах ЄС, можуть повернути податок на додаткову вартість при вивезенні товару з Литви. Ця система називається Tax Free. У кожній країні ПДВ різний; Литва повертає до 14% від суми покупки, при цьому, чим вищою є вартість придбаної речі, тим більший і відсоток.

Як повернути гроші за Tax Free:

  1. Покупки повинні бути на суму від 55 євро.
  2. Форму Tax Free заповнює продавець, після того, як ви пред'явите паспорт. Уважно перегляньте графи, де вказана особиста інформація, щоб уникнути помилок.
  3. До форми Tax Free повинен бути прикріплений касовий чек (оригінал).
  4. На митниці пред'явіть митнику форму Tax Free і попросіть поставити на неї печатку. Вона повинна бути розбірливою. Можливо, вам доведеться показати митнику куплений товар - будьте до цього готові!
  5. За виплатою варто звернутися якомога швидше - поки чек не стерся, або не загубився.
  6. Касові чеки за кілька днів і з різних магазинів не підсумовуються.

Де можна отримати гроші по Tax Free?

Повернути ПДВ можна в аеропортах Вільнюса, Каунаса, Паланги; в магазині Duty Free на залізничному вокзалі; в магазині Duty Free на кордоні; у відділеннях банку Medicinos Bankas.

Ми радимо їздити в Литву за покупками, якщо ви маєте намір добре закупитися - наприклад, вигідно їхати туди в дні великих розпродажів, щоб вартість візи та проїзду виправдали себе. Центр візової підтримки My-Visa з радістю допоможе отримати візу в Литву - на короткий термін (до 14 днів), або довгострокову (до 2х років).