Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Шопінг у Польщі

Прийнято вважати, що у Європі (і у Польщі зокрема, адже це – частина Євросоюзу) всі товари є дуже дорогими. Насправді це не так: все, що призначене для туристів, справді недешеве, але товари внутрішнього вжитку не тільки якісні, але й мають невисоку вартість. Немало українців (зокрема мешканців прикордонних територій) їздять до Польщі спеціально за покупками, а дехто й непогано на цьому заробляє.

Що ж найчастіше купують українці у Польщі?

 • харчі;
 • побутову хімію;
 • інші товари побутового вжитку.

Все це є набагато якіснішим, аніж в Україні, адже виготовляється для європейського ринку. Крім того, в країнах Євросоюзу дуже строгі вимоги до екологічності продуктів, а значить, купуючи товари у Польщі, ви можете бути спокійні за те, чим користується ваша сім’я.


 
Фактично з Польщі вигідно привозити все, окрім алкоголю та цигарок – ці вироби в Україні є справді значно дешевшими, аніж у наших західних сусідів.
 
У Польщі можна придбати товари багатьох європейських виробників, однак тут непогано налагоджена і власна промисловість, зокрема легка і харчова. Все те, що виготовляють працьовиті поляки, відоме в Україні як своєю якістю, так і дуже помірними цінами – навіть у порівнянні з цінами на вітчизняні вироби.
 
Так, у Польщі виробляються:

 • речі дитячого асортименту (коляски X-Lander та Navington; іграшки та все необхідне для годування Canpol Babies та Baby Ono; підгузки Dada);
 • взуття та одяг для дітей та дорослих (зокрема взуття для дощу та снігу Demar; шкарпетки і колготи Rewon; білизна Atlantic);
 • засоби гігієни (Bella);
 • меблі (наприклад, модульні меблі BRW);
 • побутова хімія (пральні порошки Clovin; засоби для чищення Tytan);
 • ліки (Polfa Pabianice, Polpharma, Aflofarm, Biofarm);
 • косметика (засоби догляду за шкірою Eva Natura, Ziaja, Lirene; засоби догляду та декоративна косметика Eveline),

Сувеніри з Польщі

Гарним (і дорогим) подарунком для рідних стане польська кераміка, що виробляється у Болеславці. Із соляних шахт Велички можна привезти мішечок цілющої солі, або ж соляну лампу. У Вавелі придбайте дракончика. У Закопане – символ міста: м’якеньку овечку, або ж різноманітні вироби з хутра – килимки, взуття і одяг будь-якого розміру. І обов’язково зверніть увагу на прикраси: польські майстри виготовляють їх переважно із бурштину та срібла.

Особливою популярністю користуються смачні сувеніри. Кожному родичеві привезіть торуньського пряника в окремій упаковці; закупіться краківською ковбасою та кабаносами, твердим овечим сиром – осципеком. Дітям придбайте цукерки-корівки, а дорослим більше сподобається лікер Голдвассер, а також знаменита зубровка, питний мед та сливовиця.

Із Польщі можна привезти не тільки вироби народного промислу, але й витвори мистецтва. Щоправда, на вивіз картин та скульптур вам знадобиться дозвіл Воєводського управління консерватора пам’ятників старовини та мистецтва, однак найчастіше такі питання вирішуються без зайвих формальностей.

Для того, аби шопінг у Польщі не тільки став приємною згадкою для вас та вашої родини, але й приносив вигоду, поїздки до цієї країни повинні бути більш-менш регулярними. Зараз для українців є три основних способи перетину польського кордону:

 • карта поляка;
 • спеціальний дозвіл для тих, хто проживає у тридцятикілометровій прикордонній зоні (так званий «малий прикордонний рух»;
 • польська віза.

Головний плюс польської візи порівняно з іншими способами потрапити до Польщі: на відміну від карти поляка та «малого прикордонного руху», віза дає змогу відвідати не лише Польщу, але й інші країни Шенгенської зони.

Центр візової підтримки "MY-VISA" допомагає в оформленні польських віз – як на короткий строк (10-20 днів), так і на тривале перебування - на рік або на півроку. До речі, зараз ви маєте змогу оформити польську візу на рік за зниженою ціною – всього 400 євро! У цю суму входять консульський збір, страхування, кур’єрська доставка, оформлення документів та інші необхідні послуги.