Оформлення віз
громадянам України!
Оформляємо візу в шенген від 85 євро
Гарантія, мінімальний пакет документів!

Найдивовижніші вокзали світу

На залізничних вокзалах всі поспішають, бояться не встигнути, і рідко оглядаються навколо. Насправді ж, якщо озирнутися, можна побачити дуже красиву і величну будівлю, варту того, щоб її оглянули. Представляємо шість найдивовижніших вокзалів з усього світу.

Центральний вокзал Берліна, Німеччина

Найбільший залізничний вокзал Європи відкрився у травні 2006 року. До того потоки транспорту, що проходить по Німеччині, розподілялися більш-менш рівномірно між кількома станціями; новий транспортний вузол може приймати поїзди з будь-якої точки континенту.

Проект Центрального вокзалу Берліна розробив відомий архітектор Майнхард фон Геркан, який фактично відродив традицію робити подібні споруди архітектурною домінантою міст.
Будівля розташована на перетині двох залізничних напрямів: із заходу на схід і з півночі на південь. Гілки «північ-південь» прокладені в тунелі під річкою Шпрее, на глибині 15 м, а шляхи із заходу на схід є наземними. Перехрестя шляхів визначило й загальний вигляд вокзалу: два скляні портали, звернені на північ і південь, в центральній частині перегороджені симетричними будівлями - «скобами», в яких розташовані офіси. Окрема частина вокзалу, що знаходиться між скобами, орієнтована із заходу на схід і знаходиться на висоті 10 м над землею. Оскільки будівництво велося, не порушуючи графіка прямування поїздів, будівлі-скоби і портал між ними будувались окремо, а пізніше їх з'єднали з основною частиною.

Вокзал Куала-Лумпур, Малайзія

Цей красивий залізничний вокзал, що більше нагадує казковий замок, був побудований за проектом англійського архітектора Хаббока в 1910 році. Англієць розробив унікальні фасади в неомавританському стилі: елегантні білі стіни, ажурні арки, різьблені елементи створюють неповторну красу споруди, яка довгий час виконувала роль найбільшого залізничного вузла в країні. У 1986 році почалася реконструкція будівлі: зали перебудували, обладнали кондиціонерами, додали інформаційні стійки для туристів і бари.
У лівому крилі вокзалу розмістився готель Heritage, який пропонує гостям розміщення в номерах колоніального стилю. У барі-ресторані готелю можна не тільки смачно поїсти, але й оглянути виставку предметів старовини.

Сьогодні цей красивий вокзал приймає лише приміські поїзди, основна частина залізничного потоку передана новому центрального вокзалу міста. А в будівлю-замок зачастили туристи, адже вона стала однією з визначних пам'яток міста.

Вокзал Страсбурга, Франція

Дивовижна скляна споруда, що нагадує яйце або космічний корабель, з'явилася в Страсбурзі в 2007 році. Вона дуже контрастує з навколишньою історичною забудовою. Що цікаво, під скляним куполом знаходиться ще одна будівля - пам'ятник архітектури, зведений у 1883 році за проектом німця Йоганна Якобсталя. Саме вона донедавна приймала потяги з усієї Франції. А скляний футляр був побудований для того, щоб уберегти історичну спадщину від впливу негоди. Ще одним фактором стало формування нового транспортного вузла: після запуску швидкісних поїздів було потрібно більше простору для різних служб і пасажирів. Завдяки надбудові корисна площа вокзалу збільшилася, і тут вистачає місця для кафе, магазинів і підземної станції для приміських поїздів. Всі рівні купола з'єднані ліфтами й ескалаторами.

Вокзал Каназава (Канадзава), Японія

Вокзал міста Каназава був побудований у 2006 році. Будівля поєднує елементи традиційного японського мистецтва роботи по дереву і футуристичної архітектури. Входячи на станцію, пасажири бачать величезні дерев'яні ворота висотою 14 метрів, побудовані в традиційному японському стилі Tsuzumi, а потім - гарний внутрішній дворик із водограями і квітучими деревами.

Вражаючий скляний купол, що складається з 3000 скляних елементів, вінчає прохід між східною і західною частиною вокзалу.
Увагу привертає цікавий годинник-фонтан, який здаля нагадує електронний. Тільки пікселі, що показують час в електронному годиннику, тут замінені цівками води різної висоти. Годинник-фонтан показує час і дату, а також різні повідомлення англійською та японською мовами.

Southern Cross Station, Мельбурн, Австралія

У 2002 році міська влада Мельбурна вирішили перебудувати застарілу залізничну станцію в більш сучасний і ефективний транспортний вузол. Архітектурне бюро Ніколаса Грімшоу чудово впоралося з поставленим завданням, спроектувавши унікальна споруда.

Вокзал, окрім власне вимоги забезпечуватимуть пасажиропотік, виконує ще кілька важливих функцій. Це, наприклад, одне з небагатьох місць, де можна перетнути залізничні колії і потрапити з однієї частини міста в іншу, тому його відвідують не тільки пасажири, а й звичайні городяни Мельбурна, що поспішають у справах.

Власне кажучи, вокзал Southern Cross - це навіть і не будівля, а окремий фрагмент міста, де є свої вулиці і мости, навіть пара окремо розташованих «будиночків», у яких поміщаються адміністрація і каси станції. Все це об'єднано під дахом, яка нагадує шматок тканини, що майорить на вітрі, або піщані дюни. На території станції вільно гуляє приємний вітерець, що проникає крізь щілини між панелями фасадів, а від сонця її захищає покрівля, вкрита алюмінієм.

Вокзал Аточа, Мадрид, Іспанія

Аточа сама по собі може стати початком непоганої екскурсії. 1851 році в Мадриді була побудована перша в Іспанії залізнична станція. Звідси вирушав спеціальний потяг до королівської резиденції. На жаль, стара будівля вокзалу згоріла в пожежі, але на тому ж місці в 1888 році почалося нове будівництво під керівництвом архітекторів Альберто де Паласіо і знаменитого Густава Ейфеля. Вокзал Аточа відкрили через чотири роки. Сьогодні ця станція є найбільшою в Іспанії і приймає поїзда з трьох напрямків Піренейського півострова.

Найцікавіше місце вокзалу - ботанічний сад, що знаходиться під скляним куполом. Тут ростуть пальми і різні тропічні квіти. На території станції є навіть ставок, у якому живуть рибки і черепахи. Тут і там в оранжереї розставлені скульптури. Такий зелений і красивий вокзал не хочеться залишати.
 
Побачити чудеса світу на власні очі вам допоможе Центр візової підтримки My-Visa.